دکتر ناصر ملک پور

چرا بعد از جراحی اسلیو معده وزن کم نمی کنم؟

یکی از معضلاتی که همواره بیماران جراحی چاقی را پس از درمان بسیار درگیر خود می‌کند، استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده می باشد.در مقایسه با روزهای اول جراحی که به سرعت وزن کم می‌کردید، دیگر کم کردن وزن را به آن شدت شاهد نمی باشید و دچار استپ وزن شده اید، علت چیست؟در این مطلب قصد داریم که در مورد استپ وزن بعد از عمل معده با یکدیگر صحبت کنیم و آن را زیر ذره بین ببریم.

بنابراین اگر این مسئله تبدیل به یک درگیری ذهنی برای شما شده است می توانید با ما تا پایان این مطلب همراه شوید.

استپ وزنی بعد از عمل اسلیو

استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده برای لاغر شدن

دلایل مختلفی وجود دارد که شما دچار توقف وزن بعد از این عمل خواهید شد در ادامه با ما همراه باشید تا این دلایل را با یکدیگر بررسی کنیم:

لاغری توسط دکتر ناصر ملک پور


عدم مصرف کالری لازم

یکی از عواملی که بسیار روی توقف کاهش وزن شما تاثیر گذار خواهد بود، عدم مصرف کالری توصیه شده در روز می باشد. شما اگر به مقدار کافی کالری مورد نیاز بدن تان را دریافت نکنید، هورمون های گرسنگی شما رفته رفته کاهش می یابند و تمایل غذا خوردن شما بعد از جراحی کاهش می یابد. در این حالت بدن شما شروع به استفاده از ذخایر چربی و ماهیچه ای می کند. به تبع استفاده از عضلات باعث دشواری کاهش وزن و در نهایت ایجاد استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده خواهد شد.


نوشیدن آب کم

 دکتر ناصر ملک پور به شما پیشنهاد می‌کند که حداقل ۸ لیوان آب را بعد از از انجام این عمل در طی روز بنوشید. توجه داشته باشید که ۳۰ دقیقه قبل و بعد از از وعده های غذایی و به همراه وعده به هیچ عنوان از نوشیدنی ها و یا آب استفاده نکنید. این عمل باعث سیری کاذب می شود و رژیم غذایی شما را مورد انهدام قرار می دهد.


نداشتن ورزش و فعالیت جسمی

همه ما می دانیم که بعد از انجام عمل اسلیو معده تمرکز اصلی برای کاهش وزن، روی رژیم غذایی بیمار خواهد بود. اما ما نباید از ورزش و فعالیت های جسمی غافل شوید.

ورزش و فعالیت های جسمی به شما کمک می کند که در نهایت سبک زندگی و روحیه بهتری داشته باشید. در سه ماهه اول جراحی شما نباید ورزش های سنگین انجام دهید اما به محض اجازه متخصص تان می توانید تمرینات سخت به همراه وزنه را تجربه کنید. انجام مداوم ورزش به شما کمک می کند که دچار استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده نشوید و همواره خوش فرم و زیبا به نظر بیاید.


اختلالات و بیماری های متعدد

اختلالات و بیماری های متعددی وجود دارند که ممکن است روی روند کاهش وزن شما تاثیر بسزایی داشته باشند. از جمله این اختلالات می توان به اختلال تیروئید، عدم تعادل روده و سندروم هایی همانند سندروم تخمدان و کیست بانوان و همینطور اختلالات هورمونی اشاره داشت.

گاهاً استفاده از داروهای به خصوص برای رفع این مشکلات و بیماری ها باعث می شود که شما نه تنها استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده را نداشته باشید بلکه دچار افزایش وزن نیز شوید.

مشکلات عاطفی تاثیر گذار روی کاهش وزن
مشکلات عاطفی مختلفی وجود دارند که می‌توانند روی روند کاهش وزن شما تاثیر داشته باشند.  بعد از انجام جراحی شما دچار وسواس به خصوصی برای سریعتر لاغر شدن می شوید که همین موضوع باعث می‌شود که روحیه شما ضعیف تر شود. ضعیف شدن روحیه و شکست های پی در پی برای لاغری سریع تر ممکن است که موجب مشکلات عاطفی شود و به دنبال آن پرخوری و ریزه خواری های مضر داشته باشید. شکست در رژیم غذایی برای کاهش وزن می تواند یکی دیگر از علت های استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده باشد.

چگونه از اسنپ وزنی خارج شویم


چگونه از از استپ وزنی خارج شویم؟

شما با دانستن روش های زیادی می توانید از استپ وزنی خود خارج شوید. با ما در ادامه همراه باشید تا این روش ها را با یکدیگر بررسی کنیم و آن ها را موشکافانه زیر ذره بین ببریم.

چک کردن برنامه روزانه

اگر برنامه روزانه خود را با برنامه غذایی قبل از عمل اسلیو معده مقایسه کنید، می توانید علت یابی کنید. این علت یابی به شما کمک می کند که متوجه شوید آیا متابولیسم شما تغییر کرده است یا این اشکال در برنامه غذایی روزانه تان است.

ترکیب رژیم غذایی

شما می توانید با تغییرات ساده روی رژیم غذایی تان از استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده خارج شوید. به طور مثال می‌توانید مصرف کربوهیدرات را در روزمره خود کاهش دهید و به جای آن پروتئین را جایگزین کنید. این کار باعث می‌شود که متابولیسم بدن شما دوباره ساماندهی شود. این کار را با مشورت پزشک معالج خود انجام دهید. توجه داشته باشید که برای خروج از استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده باید ترکیب رزیم غذایی خود را همواره رعایت کنید.

تغییر برنامه ورزشی
باید بدانید که بدن شما همواره تغییر می کند و می تواند با عادت های جدید و سبک زندگی جدید خود را وفق دهد. بنابراین اگر به یک سبک زندگی عادت کنید، دیگر کاهش وزن صورت نمی گیرد. حتی یک ورزش ثابت باعث می شود که روند کاهش وزن شما دچار مشکل شود. پس بهتر است که روش‌های مختلف را برای انجام ورزش لاغری امتحان کنید و همواره بدن خود را تحت فشار قرار دهید. به طور مثال می توانید در کلاس های ایروبیک شرکت کنید و هر گاه احساس استپ وزنی کردید به جای آن کلاس شنا بروید.

ارتباط با یک تیم سلامت
دکتر ناصر ملک پور و تیم وی بعد از انجام عمل اسلیو معده به شما کمک می‌کنند که روند کاهش وزن آسان تر و مفیدتری داشته باشید. جالب است بدانید که در فرایند کاهش وزن آن ها همواره کنار شما هستند و پشتیبانی شما را به صورت ۲۴ ساعته انجام می دهند. گروه های پشتیبانی به شما کمک می کند که سوالات خود را از جراحان متخصص بپرسید و تجربه های خود را با کسانی که تجربه عمل اسلیو معده در میان بگذارید.

جمع بندی


در قالب کلی باید بر طبق توصیه های پزشک فلوشیپ فوق تخصصی جراحی لاپاروسکوپی خود پیش بروید و رژیم غذایی و ورزش را در کنار فرآیند کاهش وزن داشته باشید تا در نهایت دچار استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده نشوید. با رعایت نکات گفته شده در این مطلب می توانید از استپ وزن رهایی یابید و به راحتی به اندام مد نظر خود برسید.


مطالب مرتبط