دکتر ناصر ملک پور
هزینه عمل بای پس معده

هزینه عمل بای پس معده در سال 1403

هزینه عمل بای پس معده در سال 1403 با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود که مهم‌ترن ‌آن‌ها نوع بیمارستان یا مرکز جراحی، دستمزد جراح، بیهوشی، تجهیزات و لوازم مورد استفاده است. در سال جدید با توجه به افزایش هزینه‌ها و قیمت‌ها در حوزه تجهیزات پزشکی، تعرفه خدمات بیمارس‌تان‌ها قطعا هزینه عمل بای پس افزایش خواهد یافت. به این ترتیب اگر کاندید عمل بای پس معده هستید بهتر است این عمل جراحی را تا قبل از سال جدید انجام دهید.

 به طور کلی هزینه بای پس معده می‌تواند برای هر فرد با توجه به شاخص توده بدنی وی و مواردی که در ادامه این مقاله بازگو می‌کنیم، متفاوت باشد.

عوامل موثر بر هزینه بای پس معده

هزینه جراحی بای پس معده به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

نوع بیمارستان یا مرکز جراحی

بیمارستان‌های خصوصی و دولتی هر کدام تعرفه‌های خاص خود را دارند. مراکز جراحی تخصصی نیز ممکن است هزینه‌های متفاوتی نسبت به بیمارستان‌ها داشته باشند. ضمن اینکه تعرفه بیمارستان‌های دولتی از بیمارستان‌های خصوصی کمتر بوده، اما ممکن است نوبت دیرتری برای عمل بیمار روزو کنند و یا خدمات را به صورت محدودتری ارائه دهند.

دستمزد جراح

جراحان باتجربه و مشهور ممکن است در مقایسه با جراحانی که تجربه کمتری دارند، هزینه بیشتری دریافت کنند. طبیعی است که بهترین جراح لاپاراسکوپی در تهران دستمزد بیشتری را دریافت کند. چرا که با توجه به مهارتی که این جرح در طول سالیان حرفه‌ای کاری خود کسب کرده است، اطمینان بیشتری به بیمار از نتایج عمل به وی خواهد داد و به این ترتیب پرداخت هزینه بیشتر، معمول ومورد انتظار است.

بیهوشی عمل

از آن جایی که  این نوع جراحی چاقی با بیهوشی عمومی انجام می‌شود، با توجه به دستمزدی که متخصص بیهوشی برای عمل دریافت می‌کند، ممکن است بر هزینه نهایی بای پس معده موثر باشد. البته باید خاطر نشان کرد که هر جراح تیم منحصر به فرد خود در جراحی را خواهد داشت و و دستمزد تیم جراحی برای هر پزشک ممکن است متفاوت باشد که درنهایت هزینه کلی عمل را مشخص می‌کند.

تجهیزات، دستگاه‌ها و لوازم مصرفی در طول جراحی

نوع، کیفیت تجهیزات و لوازم مورد استفاده در عمل جراحی می‌تواند بر هزینه آن تاثیر بگذارد. همچنین باید در نظر داشته باشید که برخی از تجهیزات مصرفی بوده و برای استفاده در روز عمل آماده می‌شوند که ممکن است تعداد بیشتری از آنچه تخمین زده شده در عمل جراحی برای هر فرد استفاده شوند و به این ترتیب به هزینه نهایی دریافت شده توسط بیمارستان اضافه می‌شوند.

بدیهی است هر چه تجهیزاتی که در طول جراحی برای بیمار استفاده می‌شود جدیدتر و با کیفیت‌تر باشند، به صورت غیر مستقیم هزینه عمل بای پس معده افزایش پیدا خواهد کرد.  اینکه در هر عمل چه تجهیزاتی استفاده می‌شود به انتخاب جراح بازمی‌گردد و قطعا بهترین جراح چاقی در تهران از به‌روزترین دستگاه‌ها استفاده خواهد کرد که در تعیین هزینه عمل بای پس معده موثر است.

هزینه اسلیو معده

آزمایشات و معاینات 

آزمایشات قبل از عمل و معاینات قبل و بعد از عمل مواردی هستند که باید به عنوان هزینه‌های جانبی بای پس معده در نظر گرفته شوند.  آزمایش خون، نوار قلب و اکوکاردیوگرام و معاینات بعد جراحی از جمله هزینه‌هایی هستند که بیمار در کنار پرداخت هزینه اصلی آن‌ها را به عهده دارد.

بیمارستان و هزینه‌های بستری

طول مدت بستری می‌تواند بر هزینه کلی تأثیر بگذارد که در هر بیمارستان  متفاوت و متغیر خواهد بود.

جراحی‌های همزمان

با توجه به اینکه برخی از بیماران ممکن است نیاز داشته باشند همزمان جراحی‌های دیگری را با جراحی بای پس معده انجام دهند،هزینه جراحی بای پس معده برای این افراد بیشتر خواهد شد.

وجود بیماری زمینه‌ای

با توجه به اینکه برخی از افراد ممکن است بیماری‌های زمینه‌ای داشته باشند، این موضوع باعث می‌شود جراحی سخت‌تر و یا شاید پیچیده‌تر شده چرا که جراح باید با توجه به محدودیت‌های بیمار دقت بیشتری داشته باشد و یا ممکن است مداخلات جراحی برای آن‌ها گسترده‌تر شود.

هزینه بای پس معده در سال 1403

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، هزینه بای پس معده در سال 1403 با توجه افزایش سایر هزینه‌های مربوط به خدمات درمانی در سال جدید، به احتمال خیلی بالایی با افزایش قابل توجهی روبه‌رو خواهد شد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *