دکتر ناصر ملک پور
بوتاکس معده

لاغری با بوتاکس معده

شاید شما هم به دنبال بوتاکس معده باشید اما به طور کامل با این جراحی آشنایی نداشته باشید. به لطف پیشرفت‌هایی که تکنولوژی دارد، هر ساله یک روش جدید برای از بین بردن چاقی بدن روی کار می‌آید. تزریق بوتاکس به معده برای لاغری یکی از همین روش‌ها است. امروزه با افزایش چاقی بدن، بوتاکس معده نیز افزایش پیدا کرده است.‌
در این روش از سم‌هایی به نام سم بوتولونیم استفاده می‌شود. برخی پزشکان بوتاکس کردن معده را روشی برای سیری طولانی مدت می‌دانند که در آن میزان حجم غذای یک فرد کاهش پیدا می‌کند. با کاهش یافتن میزان غذا، چربی‌ها نیز پس از مدتی از بین می‌روند. بنابراین فرد به اندام ایده آل خود خواهد رسید. این روش لاغری یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای لاغری بدن به شمار می‌آید البته بسیاری از جراحان به علت عوارض این روش را توصیه نمی کنند.‌

در ادامه مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را پیش از انجام این روش کسب نمایید.

لاغری معده

بوتاکس معده چیست؟

یکی از جدیدترین روش‌ها برای کاهش وزن، بوتاکس معده است. در این روش بوتاکس به عضلات معده ترزیق می‌شود. این سم می‌تواند میزان گرسنگی را به حداقل برساند. معمولا با استفاده از روش آندوسکوپی انجام میشود و با تزریق سم به عضلات معده این عضلات انقباض پیدا می‌کنند بنابراین تخلیه غذا از معده طولانی‌تر می‌شود. در نتیجه بیمار پس از خوردن اندکی غذا سیر شده و تا مدتی طولانی احساس گرسنگی نمی‌کند.
لازم به ذکر است که بوتاکس یک روش موقت برای لاغری به شمار می‌آید.‌ بنابراین فرد باید از نکات مراقبتی تبعیت کند تا بتواند به اندام دلخواه خود برسد. از آنجایی که در این روش به اعصاب معده توجهی نمی‌شود، سلول‌های عصبی معده می‌توانند همواره به فعالیت خود ادامه دهند.

آنچه‌ که ‌در این روش مهم است عدم تخلیه سریع غذا است که به کمک سم بوتاکس میسر می‌شود.

اگر به دنبال روشی دائمی برای لاغری هستید و شرایط آن را دارید، پیشنهاد ما به شما جراحی اسلیو معده می باشد.

لاغری با بوتاکس معده

بوتاکس کردن معده مناسب برای چه افرادی است؟

به طور کلی افرادی که از اضافه وزن رنج می‌برند، می‌توانند به کمک بوتاکس معده وزن خود را کم کنند.

تمامی افرادی که بین ۲۵ تا ۳۰ شاخص توده بدنی دارند، تمامی افرادی که از رژیم‌های لاغری استفاده نکرد‌ه‌اند و افرادی که به بیماری‌های معده مبتلا نیستند، می‌توانند از این روش درمانی استفاده‌ کنند.
دو تا سه روز پس از این که سم بوتاکس وارد عضلات معده شد، می‌توان نتایج این جراحی را مشاهده کرد. البته چنین نیست که لاغری به یکباره اتفاق بیفتد، بلکه آرام آرام بروز پیدا می‌کند. افرادی که به بیماری‌های روده مبتلا هستند، نیز می‌توانند از بوتاکس معده استفاده کنند‌. بنابراین تنبلی‌های روده هیچ دخلی در موثر بودن یا نبودن بوتاکس معده ندارد. شما می‌توانید زیر نظر یک جراح ماهر مثل دکتر ناصر ملک پور تزریق بوتاکس برای لاغری بدن را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید.

عوارض بوتاکس معده چیست؟

بوتاکس معده با هدف لاغری و چربی سوزی بدن انجام می‌شود. در این روش برخی از عوارض وجود دارند که برای تمامی بیماران رخ می‌دهند. پزشک با تجویز داروها و به کارگیری راهکارهای مختلف تلاش می‌کند که میزان این عوارض را به حداقل برساند.

این عوارض عبارتند از:

● یکی از شایع‌ترین عوارض این روش خونریزی معده است. ممکن است خونریزی‌های خفیف معده پس از تزریق بوتاکس رخ بدهند. اگر خونریزی معده کم باشد، درمان آن آسان خواهد بود اما اگر میزان این خونریزی زیاد باشد بیمار باید زیر نظر پزشک درمان شود.
● واکنش‌های آلرژیک نسبت به سمی که در بوتاکس به کار گرفته می‌شود نیز از عوارض این جراحی است. اگر شما بعد از تزریق بوتاکس متوجه آلرژی و حساسیت در قسمت‌های مختلف بدن خود شوید، باید سریعاً آن را درمان کنید چرا که ماندگاری این آلرژی‌ها می‌تواند برایتان گران تمام شود.
● کاهش اشتها نیز از دیگر عوارضی است که این روش دارد. کاهش اشتها ممکن است تا ماه‌ها طول بکشد. با این حال اگر بیماری متوجه شد که بی حال است یا نمی‌تواند هیچ غذایی را میل کند، باید به پزشک معالج خود برای درمان مراجعه نماید.
● بازگشت وزن نیز از دیگر عوارض این روش است. بازگشت وزن چهار تا شش ماه پس از تزریق بوتاکس طبیعی است.

تجربه بوتاکس معده

صحبت کردن با افرادی که بوتاکس معده را پشت سر گذاشته‌اند می‌تواند اطلاعات مفیدی را به بیماران بدهد. بر اساس تجربه‌ای که خیلی از افراد به دست آورده‌اند، میزان موفقیت بوتاکس کردن معده از فردی به فرد دیگر متغیر است.‌ به همین دلیل برای لاغری‌های دائمی نمی‌توان به این روش اعتماد کرد.

این روش تنها برای از بین بردن چربی‌ها در یک دوره زمانی مشخص مناسب است. در نهایت افرادی که به مراقبت‌های پزشکی توجه کرده و سبک زندگی خود را تغییر داده‌اند، کاهش وزن چشمگیری را بعد از بوتاکس کردن معده تجربه کرده‌اند.‌
برخی از بیماران حتی تا ۱۵ کیلو‌گرم وزن را در همان روزهای ابتدایی از دست داده‌اند. این یعنی این روش می‌تواند تا حدودی موفقیت آمیز باشد. البته نه برای تمامی افراد!

در این میان حدود پنج الی ده درصد از افرادی که تجربه بوتاکس کردن معده را دارند از نتایج این روش ناراضی هستند. آن‌ها انتظار کاهش وزن بیشتری را دارند اما نتوانسته‌اند به وزن ایده آل خود برسند. این افراد باید از روش های دیگری مثل جراحی چاقی استفاده کنند چرا که انجام بوتاکس به تنهایی برای کاهش وزن کافی نیست.

بوتاکس لاغری معده

هزینه بوتاکس معده

بوتاکس معده هزینه‌های ثابتی ندارد. هر ساله میزان هزینه‌های این جراحی نسبت به سال قبل افزایش پیدا می‌کند. افرادی که هزینه را یک فاکتور مهم برای انجام بوتاکس می‌دانند، باید هر چه سریعتر برای انجام این تزریقات اقدام کنند. عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند هزینه‌های این روش را تحت تاثیر قرار دهند:
● میزان هزینه‌هایی که بیمار برای استفاده از خدمات اتاق عمل باید بپردازد.
● میزان هزینه‌هایی که خرید بوتاکس دارد و این هزینه‌ها بر اساس قیمت روز محاسبه می‌شوند.
● میزان دستمزد پزشک که براساس میزان تجربه و تبحر پزشک مشخص می‌شود.
● میزان هزینه‌های کلینیک و بیمارستان
● هزینه استفاده از اقلام حین بوتاکس
توجه داشته باشید که برند تولید کننده بوتاکس نیز می‌تواند هزینه‌های بوتاکس کردن معده را متحول کند. برندهایی مثل دیسپورت و نورونوکس جزو برترین برندهای تولید کننده سم بوتاکس هستند. بوتاکس‌های این برندها با هزینه‌های بالایی هم به فروش می‌رسند.


سخن آخر
ما در این مطلب در مورد بوتاکس معده با شما صحبت کردیم. این روش تا حدودی برای لاغر کردن بدن موثر است. به کمک این روش می‌توان به مدت حداکثر شش ماه لاغری را تجربه کرد اما پس از آن چربی‌های اضافی بدن باز می‌‌گردند. افرادی که به دنبال لاغری دائمی هستند نمی‌توانند از این روش استفاده کنند همچنین ممکن است بسیاری از جراحان چاقی و لاپاراسکوپی این روش را تایید نکنند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *