دکتر ناصر ملک پور
رابطه جنسی بعد از عمل اسلیو معده

رابطه جنسی بعد از عمل اسلیو معده

امروزه افراد بسیار زیادی هستند که به دنبال لاغری با جراحی هستند. جراحی‌هایی که برای کاهش وزن مانند عمل اسلیو معده صورت می‌گیرد، می‌تواند زندگی فرد را بسیار تغییر دهند؛ یکی از این تغییرات می‌توان به تغییر رابطه جنسی بعد از عمل اسلیو معده اشاره کرد. افرادی که اضافه وزن شدیدی دارند با انجام این عمل‌های جراحی علاوه بر آن که می‌توانند وزن خود را کاهش دهند، بلکه می‌توانند از بیماری‌های خطرناکی مانند دیابت نیز خلاص شوند.

رابطه-زناشویی-بعد-از-اسلیو-معده

این در حالی است که اسلیو معده دارای مزیت‌های بی شمار دیگری نیز می‌باشد، یکی از این مزیت‌ها ایجاد تغییرات مختلف در بدن فرد است که می‌تواند نقش اساسی را در زندگی وی به وجود بیاورند.

امروزه یکی از جنبه‌های اصلی و مهم زندگی زناشویی هر فرد داشتن رابطه زناشویی و جنسی می‌باشد. همان طور که گفته شد این جراحی می‌تواند تغییرات بزرگی را در خصوص رابطه جنسی بعد از اسلیو معده ایجاد کند؛ زیرا فرد بعد از این عمل اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت و با ظاهری بهبود یافته می‌تواند زندگی جنسی بهترین را رقم بزند. در ادامه همه چیز درباره رابطه جنسی بعد از عمل اسلیو معده را برای شما شرح خواهیم داد.

عمل اسلیو معده چیست؟

بهتر است قبل از آن که در خصوص رابطه جنسی بعد از جراحی اسلیو معده صحبت کنیم، کمی در خصوص خود عمل برای شما توضیح دهیم. در حقیقت جراحی اسلیو معده را می‌توان نوعی عمل برای کوچک معده در نظر گرفت. در این عمل پزشک حدود 70 الی 80 درصد از حجم معده را در فردی که اضافه وزن شدیدی دارد و یا چاقی مفرط به شمار می‌رود بر خواهد داشت.

به زبان ساده‌تر بعد از این عمل فرد تنها 20 الی 30 درصد از معده اولیه در حفره شکمی دارد. عمل اسلیو معده به لاتین Gastric Sleeve Surgery و یا Vertical Sleeve Gastrectomy نام دارد.

رابطه جنسی بعد از اسلیو معده چگونه است؟

چاقی و اضافه وزن در افراد می‌تواند مشکلاتی اعم از کاهش عملکرد جنسی، تغییرات هورمونی و کاهش رضایت کافی در اتاق خواب را به همراه داشته باشد. در نهایت تمامی این مشکلات رابطه زناشویی تأثیرات منفی به خود خواهد گرفت. لازم به ذکر است وزن نقش بسیار مهمی در توانایی جنسی افراد دارد.

با توجه به تحقیقاتی که تا به امروز انجام شده است باروری مردان به ازای هر 10 کیلوگرم اضافه وزن 10 درصد کاهش خواهد داشت. افرادی که دچار اضافه وزن هستند دچار افت میل به رابطه زناشویی، لذت و عملکرد جنسی می‌شوند.

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است، افرادی که چاق می‌باشند 25 برابر بیشتر از افرادی که شاخص توده بدنی نرمالی داند دچار کاهش میل جنسی شده‌اند. اسلیو معده یکی از عمل‌های جراحی می‌باشد که می‌تواند به افراد چاق کمک کند تا افزایش میل جنسی روابط زناشویی خود را دوباره به دست آورند.

رابطه زناشویی بعد از جراحی چاقی با کاهش وزنی که به دنبال دارد می‌تواند اعتماد به نفس را در افراد افزایش دهد و مشکلات جنسی که ناشی از چاقی می‌باشد را به کمترین حد خود برساند.

میل جنسی بعد از اسلیو معده افزایش می یابد ؟

همان طور که در بالاتر نیز به این موضوع اشاره کردیم چاقی می‌تواند تأثیرات بسیار زیادی بر روی توانایی بدن در تجربه میل جنسی بر جای بگذارد. به این نکته توجه داشته باشید وجود چربی اضافی در بدن، خون رسانی را در مناطق خاصی از بدن محدود خواهد کرد.

کاهش خون رسانی می‌تواند باعث بروز اختلال در رابطه زناشویی شود. ارتباط فیزیکی که میان وزن و میل جنسی می‌باشد، تنها یک قطعه از یک پازل بزرگ‌تر است. البته موانع روانی که قبل و بعد از رابطه زناشویی وجود دارد نیز می‌تواند باعث مشکل شوند!
افراد چاق با داشتن شرم از هیکل بدفرم و نگاه‌های بد اجتماع می‌توانند در خصوص رابطه زناشویی خود احساس شرم داشته باشند. امروزه به دلیل سبک زندگی که در جامعه رواج پیدا کرده بسیاری از افراد جامعه با اضافه وزن دست و پنجه نرم می‌کنند، دچار بروش مشکلات مختلفی می‌شوند.

رابطه جنسی بعد از اسلیو معده برای افراد بسیار راحت‌تر از قبل خواهد بود. در صورتی که آسیب روانی در فرد بیش از حد اندازه بزرگ باشد، حتی ممکن است میل جنسی فرد افت بسیار شدیدی داشته باشد.

در نتیجه می‌توان گفت رابطه جنسی بعد از اسلیو معده تأثیرات مثبتی را به خود خواهد دید و باعث غلبه کردن بر مشکلات خواهد شد.

میل-جنسی-بعد-از-عمل-سالیو-معده

چه مدت بعد از عمل اسلیو معده میتوان رابطه زناشویی داشت ؟

با توجه به گفته‌های دکتر ناصر ملک پور، رابطه جنسی و نزدیکی بعد از اسلیو معده بعد از 2 هفته امکان پذیر خواهد بود. البته به این نکته توجه داشته باشید روند بهبود شما باید توسط پزشک و جراح لاغری شما تأیید شده باشد.

توجه!

در صورتی که بخیه‌هایی که داخلی هستند و بر روی معده و روده وجود دارند کاملاً بهبود پیدا نکرده‌اند، رابطه جنسی بعد از اسلیو معده به آرامی و کم تنش صورت گیرد. زمان بهبود کامل این بخیه‌ها حدود 8 الی 12 هفته طول خواهد کشید؛ در نتیجه در این مدت شما باید احتیاط کامل را داشته باشید و از فعالیت‌های سنگین و یا فعالیت‌هایی که به شکم فشار وارد می‌کنند دوری کنید.

به این نکته توجه داشته باشید هفته‌های اول بعد از این عمل جراحی، به دلیل کاهش وزن سریع و کالری سوزی که در بدن شما در حال اتفاق افتادن می‌باشد، در هنگام برقرار رابطه جنسی ممکن است احساس کاهش توانایی، کاهش میل جنسی و یا خستگی کنید.

کاهش میل جنسی و توان جنسی تا 6 ماه بعد از جراحی لاغری و به تعادل رسیدن در بدن می‌تواند ادامه داشته باشد. اما بعد از گذراندن دوره سریع کاهش وزن و لاغر شدن فرد، هورمون‌های وی به تعادل خواهند رسید و حتی ممکن است رابطه جنسی بعد از اسلیو معده با توان جنسی و میل بیشتری انجام شود.

آیا عمل اسلیو بر روی بارداری تأثیر گذار است؟

امروزه برای افرادی که عمل اسلیو را انجام می‌دهند علاوه بر تأثیر رابطه جنسی بعد از اسلیو معده، برای آن‌ها سؤال خواهد شد که آیا این عمل بر روی بارداری نیز تأثیر می‌گذارد؟ در پاسخ به این سؤال بهتر است بگوییم که اسلیو بعد از تأثیر بر روی رابطه زناشویی می‌تواند بر روی بارداری، باروری و پیشگیری از بارداری نیز تأثیر بگذارد.

علاوه بر آن که رابطه جنسی بعد از اسلیو معده تأثیرات بسیار مثبتی بر جای می‌گذارد، بلکه می‌تواند تأثیرات مختلفی نیز بر روی باروری نیز داشته باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید اسلیو می‌توان بر روی برخی از شایع‌ترین روش‌های پیشگیری بارداری هورمونی نیز تغییرات ایجاد کند.

با توجه به گفته‌های دکتر ناصر ملک پور، بهتر است افرادی که عمل اسلیو معده را انجام می‌دهند حداقل تا 2 سال بعد از این عمل بچه دار نشوند. در صورتی که شما زودتر از 2 سال بارداری را تجربه کنید، بر روی بدن فشار بیشتری وارد خواهد شد و ممکن است به جنین نیز آسیب‌های جدی وارد شود.

کلام آخر

همانطور که گفته شد چاقی می‌تواند تأثیرات مخربی بر رابطه زناشویی شما از نظر جسمی و روانی داشته باشد. با کاهش وزن می‌توانید میل جنسی خود را افزایش دهید و عملکرد جنسی خود را بهبود ببخشید. انجام عمل اسلیو معده در رابطه زناشویی بهتر نقش زیادی دارد. در این مقاله به موضوع رابطه جنسی بعد از عمل اسلیو معده پرداختیم امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *