دکتر ناصر ملک پور
هزینه اسلیو معده سال 1402

هزینه عمل اسلیو معده چقدر است؟

هزینه عمل اسلیو معده یکی از دغدغه‌ها و سوالات پر تکرار افرادی است که قصد انجام این عمل را دارند. همانطور که می‌دانید امروزه این روش لاغری بسیار رواج یافته است، چراکه اضافه وزن و چاقی مفرط می‌‌تواند زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌های دیگر مانند بیماریهای قلبی و عروقی و تنفسی باشد. علاوه بر آن اضافه وزن با ایجاد عدم تناسب اندامی، در کاهش اعتماد به نفس افراد نیز نقش دارد. از این رو بسیاری از افراد برای حل این مشکل به دنبال راه‌حل‌های مختلف هستند. یکی از این راه‌حل‌ها عمل اسلیو معده است که طی این عمل حدود 80 درصد از حجم معده برداشته می‌شود و از طریق کوچک کردن حجم آن به کاهش اشتهای افراد کمک می‌شود.

هزینه-عمل-اسلیو-معده

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی هزینه عمل اسلیو معده و عوامل موثر بر آن بپردازیم، از این رو در ادامه به بیان نکاتی پیرامون هزینه این عمل در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی می‌پردازیم و علاوه بر آن به میزان پرداختی بیمه‌های پایه و تکمیلی نیز اشاره خواهیم کرد. لازم به ذکر است برای کسب بهترین نتیجه از این جراحی می‌بایست در انتخاب جراح ماهر و با تجربه دقت کافی را داشته باشید، گفتنی است دکتر ناصر ملک پور از جمله متخصصین نام آشنا در این زمینه هستند.

محدوده قیمت جراحی اسلیو معده

برای اطلاع دقیق از هزینه‌ جراحی اسلیو معده با شماره ۰۲۱۴۴۲۷۶۱۹۰ تماس بگیرید.

عوامل موثر در هزینه عمل اسلیو معده

برای برآورد هزینه جراحی اسلیو معده می بایست عوامل مختلفی را مد نظر داشت. از این رو در این بخش به پارامترهای موثر بر هزینه این جراحی می‌پردازیم:

یکی از عوامل موثر در تخمین این مبلغ، منطقه جغرافیایی است، برای مثال در شهرهای بزرگتر به دلیل مجهزتر بودن بیمارستان‌ها معمولا هزینه عمل اسلیو معده بیشتر است. البته در هر شهر نیز مراکز و بیمارستان‌های مختلف هزینه متفاوتی را برای این جراحی چاقی دریافت می‌کنند.

علاوه بر این بخشی از هزینه دریافتی برای این عمل صرف تهیه تجهیزات و وسایل مورد نیاز آن می‌گردد. لازم به ذکر است این جراحی بستگی به شرایط مراجعین نیز دارد. به طوری که در گروهی از افراد با پیچیدگی بیشتری همراه است، از این رو این عامل نیز در هزینه عمل اسلیو معده تاثیر گذار خواهد بود.

از دیگر عوامل موثر در هزینه عمل اسلیو معده، دستمزد جراح است. بسته به تجربه، مهارت جراح و پزشک متخصص این هزینه متغیر خواهد بود. به عنوان مثال اگر بخواهید این جراحی را زیر نظر بهترین جراح چاقی در تهران انجام دهید، ممکن است نیاز باشد تا هزینه بیشتری بپردازید که ارزش آن را خواهد داشت.

لاغری توسط دکتر ناصر ملک پور
قبل و بعد عمل اسلیو معده توسط دکتر ناصر ملک پور

توجه!

در بالا به برخی از عوامل موثر در تعیین هزینه جراحی اسلیو معده اشاره شد، علاوه بر این موارد باید توجه داشته باشید که نوع بیمه تحت پوشش نیز در این زمینه موثر خواهد بود. باید یادآور شویم در این عمل هزینه‌های دیگری نیز لازم است پرداخت شود که از این جمله می توان به داروها، مشاوره‌های قبل و بعد از جراحی، آزمایشات و سونوگرافی، هزینه بیهوشی و غیره اشاره کرد.

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان دولتی

همان طور که در بخش قبل نیز اشاره شد، نوع بیمارستان و مرکزی که برای جراحی انتخاب می شود تاثیر زیادی در هزینه عمل اسلیو معده دارد.

به طور کلی بیمارستان‌های دولتی هزینه پایین‌تری را دریافت می‌کنند. البته در انتخاب بیمارستان باید دقت لازم را داشته باشید تا با بیمه تحت پوشش شما قرارداد داشته باشند، زیرا در غیر این صورت مبالغ بیشتری را می‌بایست پرداخت نمایید. اینکه در چه بیمارستانی عمل جراحی را انجام می‌دهید بستگی پزشک شما دارد که در چه بیمارستان‌هایی فعالیت می‌کند.

علاوه بر این همه بیمارستان‌های دولتی جراحی اسلیو معده را انجام نمی‌دهند و باید از قبل تحقیق کافی انجام دهید و امکانات آن‌ها را بررسی نمایید. در هر حال دقت کنید تنها قیمت را اولویت انتخاب مرکز قرار ندهید، بلکه به تجهیزات و امکانات و همچنین مهارت جراح نیز دقت کنید.

هزینه عمل اسلیو معده دربیمارستان خصوصی

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان خصوصی و کلینیک‌ها معمولا بیشتر از مراکز دولتی است، این مراکز با توجه به تجهیزات و امکانات بیشتری که دارند، مبالغ بیشتری نیز دریافت می‌کنند.

از این رو نمی‌توان عدد مشخصی را برای هزینه این جراحی در بیمارستان‌های خصوصی اعلام کرد. گفتنی است بخشی از این مبلغ پرداختی جهت وسایل مورد نیاز جراحی، مانند استاپلر و منگنه و بخشی نیز مربوط به دستمزد جراح و هزینه بستری می‌باشد.

در مراکز خصوصی نیز نوع بیمه مهم خوهد بود که در بخش‌های بعد بیشتر به آن می‌پردازیم. به طوری که در صورت داشتن بیمه‌های پایه و تکمیلی می‌توان از خدمات آن‌ها در کنار هم به خوبی بهره‌مند شد.

بیشتر بدانید: بهترین جراح لاپاراسکوپی در تهران با تجربه هزاران عمل موفق!

هزینه-عمل-اسلیو-معده-در-بیمارستان-دولتی

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

همان طور که می‌دانید یکی از بیمه‌های رایج پایه، بیمه تامین اجتماعی است. در خصوص پرداخت هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی سوالات زیادی مطرح می‌گردد. پاسخ به این سوالات در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. مهم‌ترین سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا بیمه تامین‌اجتماعی هزینه اسلیو معده را پرداخت می‌کند؟

در پاسخ باید گفت در صورتی که انجام عمل اسلیو معده تنها با هدف زیبایی باشد، بیمه تامین اجتماعی هزینه آن را پرداخت نمی‌کند. اما در صورتی که این جراحی نقش درمانی داشته باشد، بخشی از هزینه آن را می‌توان از طریق بیمه تامین اجتماعی پرداخت نمود. در این موارد شاخص توده بدنی افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد که باید بیشتر از 36 باشد تا بتوانند از این خدمات بهره‌مند گردند. در بیمارستان‌های خصوصی نیز در صورت داشتن تاییدیه درمانی، بیمه تامین اجتماعی بخشی از هزینه‌ها را پرداخت خواهد کرد.

این مبلغ در سال‌های مختلف متغیر بوده و در سال انتهای 1401 حدود 12 میلیون تومان بوده است. برای استفاده از بیمه تامین اجتماعی و سایر بیمه‌های پایه توجه داشته باشید که به بیمارستان‌های طرف قرار داد آن‌ها مراجعه کنید.

هزینه-اسلیو-معده-در-بیمارستان-خصوصی

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی

پرداخت بخشی از هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی نیز وابسته به این است که جراحی با اهداف درمانی باشد. امروزه بیمه های تکمیلی متفاوتی وجود دارند که بسته به نوع بیمه میزان خدمات دریافتی از آن نیز متفاوت است. برای آگاهی از بخشی از هزینه این عمل که توسط بیمه تکمیلی پرداخت می‌شود باید از سقف بیمه تکمیلی و درصد فرانشیز آن آگاهی داشته باشید.

در این شرایط بعد از ارائه مدارک به شرکت بیمه می‌توانید بخشی از هزینه‌های پرداختی به کلینیک و یا بیمارستان را دریافت و باز پس بگیرید.

هزینه اسلیو معده برای بیماران با شاخص توده بدنی بالا

هزینه اسلیو معده برای بیماران با شاخص توده بدنی بالا (BMI) بیشتر از بیماران با شاخص توده بدنی پایین است. این به این دلیل است که این جراحی برای بیماران با شاخص توده بدنی بالا پیچیده‌تر و زمان‌برتر است. همچنین، این بیماران ممکن است نیاز به بستری طولانی‌تری در بیمارستان داشته باشند.

در اینجا به بررسی دلایل دقیق این موضوع می‌پردازیم:

  • در جراحی اسلیو حدود 70 تا 80 درصد از معده بیمار برداشته می‌شود. حجم معده بیماران با شاخص توده بدنی بالا بیشتر است، بنابراین عمل جراحی برای این بیماران حجم بیشتری دارد.
  • جراحی اسلیو معده برای بیماران با شاخص توده بدنی بالا معمولاً طولانی‌تر از بیماران با شاخص توده بدنی پایین است. 
  • بیماران با شاخص توده بدنی بالا ممکن است نیاز به بستری طولانی‌تری در بیمارستان داشته باشند و این به این دلیل است که این بیماران ممکن است دچار عوارض بیشتری مانند عفونت، خونریزی، و مشکلات تنفسی شوند.
  • علاوه بر این، بیماران با شاخص توده بدنی بالا معمولاً دارای بیماری‌های زمینه‌ای بیشتری هستند. این بیماری‌ها می‌توانند هزینه‌های عمل جراحی را افزایش دهند. به عنوان مثال، اگر بیمار مبتلا به دیابت باشد، ممکن است نیاز به بستری در بخش مراقبت‌های ویژه داشته باشد. این امر هزینه‌های عمل جراحی اسلیو را افزایش می‌دهد.

سخن آخر

بنابراین هزینه عمل اسلیو معده بسته به عوامل مختلفی مانند محل، بیمارستان یا مرکز جراحی خاص، دستمزد جراح و هرگونه هزینه اضافی قبل یا بعد از عمل می‌تواند بسیار متفاوت باشد. در ایالات متحده، هزینه جراحی اسلیو معده معمولاً از 8000 تا 20000 دلار یا بیشتر متغیر است. 

هزینه این جراحی در ایران معمولا بین 3000 تا 6000 دلار است. این تخمین معمولاً شامل هزینه‌هایی مانند هزینه‌های جراح، هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی، هزینه‌های بیهوشی، مراقبت‌های قبل و بعد از عمل و گاهی اوقات اقامت برای بیماران می‌شود. بنابراین هزینه این جراحی در کشور ما  به نسبت سایر کشورهای اروپایی و آمریکا با توجه به امکانات و کیفیت تجهیزات بسیار مورد توجه و پایین‌تر است.

توصیه می‌شود قبل از هر اقدامی با جراح خود، یا مرکز خاصی که در آن قصد انجام جراحی را دارید، مشورت کنید تا بر اساس شرایط و موقعیت فردی خود، تخمین دقیق‌تری از هزینه عمل داشته باشید. علاوه بر این، با ارائه دهنده بیمه خود مشورت کنید تا ببینید آیا ممکن است بخشی از هزینه شما پوشش داده شود یا خیر.

در پایان توجه داشته باشید که این جراحی را نزد متخصصین ماهر انجام دهید. دکتر ناصر ملک پور فلوشیپ فوق تخصصی جراحی لاپاروسکوپی از جمله جراحان نام آشنا در این زمینه هستند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *