دکتر ناصر ملک پور
لاغری با لاپاراسکوپی

لاغری با لاپاراسکوپی

کاهش وزن

بر اساس شاخص توده بدنی افرادی که BMI آن ها بیشتر از ۳۵ و ۴۰ است چاقی و اضافه وزن شدیدی دارند و باید برای درمان چاقی خود اقدام کنند. یکی از بهترین روش های لاغری برای افراد چاق انجام عمل جراحی برای لاغری به روش لاپاراسکوپی است. در این مقاله درباره لاغری با لاپاراسکوپی و انجام این عمل در افراد چاق و نحوه درمان چاقی با این روش پرداخته ایم. بنابراین همراه ما باشید.

لاغری به روش لاپاراسکوپی چگونه است ؟

عمل جراحی لاغری با روش لاپاراسکوپیک، یک جراحی است که با ایجاد تغییرات اساسی در بخش های مختلف دستگاه گوارش شامل معده و روده ها، به کاهش وزن موثر و سریع کمک کند و تنها افرادی می توانند با این روش لاغر کنند که شاخص توده بدنی آن ها بالای ۳۵ (به شرط داشتن بیماری مرتبط با چاقی) و ۴۰ باشد.

عکس قبل و بعد از اسلیو معده
نمونه کار جراحی لاغری دکتر ناصر ملک پور

 روش‌ های لاغری با کمک لاپاراسکوپی

به طور کلی 4 روش جراحی برای لاغر شدن وجود دارد که در زیر به توضیح آن ها پرداخته ایم.

مزیت جراحی لاپاراسکوپی نسبت به سایر جراحی ‌های معده

مزیت جراحی لاپاراسکوپی نسبت به سایر جراحی ‌های معده مانند (عمل باز لاپاراتومی) به شرح زیر می باشد:

  • این روش نسبت به سایر روش‌ ها از تهاجم کمتری برخوردار است و زخم‌ های کوچک تری را ایجاد می‌کند.
  • در این روش اندام‌ های داخلی کمتر دست‌کاری می‌شوند و احتمال چسبندگی احشا شکمی نیز کمتر است.
  • مدت زمان این عمل نسبت به روش باز کم تر می ‌باشد.
  • دوران نقاهت کوتاه بوده و نیاز به بستری شدن ندارد.
  • درد و عوارض کمتری نسبت به روش باز دارد.

بعد از جراحی چاقی با لاپاراسکوپی چه چیزی در انتظار بیمار است

افراد که تحت جراحی چاقی با لاپاراسکوپی قرار گرفته‌ اند ظرف یک سال حدوداً 50 درصد از وزن اضافه خود را از دست میدهند اما به طور کلی همه جراحی ‌هایی که به هدف کاهش وزن و لاغری انجام میشود یک فرایند کاهش وزن 1.5 تا 2 سال دارد. البته بعد از 2 تا 5 سال شما شاهد مقدار کمی افزایش وزن خواهید بود که جای هیچ نگرانی ‌ای نیست و قابل کنترل می‌ باشد.

اصول جراحی چاقی با لاپاراسکوپی چیست ؟

جراحی چاقی با لاپاراسکوپی شامل قرار دادن دوربین برای تجسم می باشد. در این روش تصویر به یک یا چند مانیتور تلویزیون منتقل می شود. تعداد موارد موثر در ابزار دقیق مورد نیاز مربوط به پیچیدگی روش درمانی است.

نگه داشتن بافت، تشریح، جمع شدگی، هموستاز، بخیه زدن، و غیره. این روزها، قطر بیشتر ابزارهای لاپاراسکوپی کودکان 2–5 میلی متر است.

فواید لاغری با جراحی لاپاراسکوپی

فواید که این جراحی در واقع همان مزایایی است که از سایر روش ‌های لاغری هم به دست می ‌آید. کاهش وزن باعث بهبود بیماری ‌های مرتبط با چاقی از جمله آپنه خواب، زانو درد، دیسک کمر، دیابت، فشار خون و کلسترول بالا می ‌شود. از آن جایی که تناسب اندام می‌ تواند تا حدی باعث افزایش اعتماد به نفس افراد شود شاید بتوان گفت که جراحی چاقی با لاپاراسکوپی می‌تواند بر خلق و خوی افراد نیز تاثیر بگذارد.

کلام آخر

مهم‌ترین عاملی که سلامتی هر فردی را تهدید می کند، بالا بودن وزن و چاقی می باشد. چاقی علاوه بر اینکه ظاهر شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، ممکن است سلامتی شما را تهدید کند.در این شرایط است که عمل های لاغری به داد افرادی می رسند که نتوانسته اند با رژیم غذایی و یا ورزش وزن کم کنند. در این مقاله به موضوع جراحی لاغری با لاپاراسکوپی پردختیم

فراموش نکنید که انتخاب بهترین جراح چاقی در تهران برای این عمل و انتخاب سبک زندگی سالم جزو اقداماتی است که باید برای حفظ سلامتی خود انجام دهید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *