دکتر ناصر ملک پور
مراقبت های بعد از جراحی چاقی

مراقبت های هفته اول بعد از جراحی چاقی

مراقبت های هفته اول بعد از جراحی چاقی از آن مواردی است که باید آن را جدی گرفت. همان طور که می‌دانید تناسب اندام از جمله مواردی است که تاثیر بسزایی بر روی زیبایی و جوان به نظر رسیدن افراد دارد. در صورتی که افراد از تناسب اندام ایده آلی برخوردار باشند، احتمال ابتلای آنها به بسیاری از بیماری‌های جسمی کاهش پیدا خواهد کرد. امروزه انواع مختلفی از جراحی چاقی در جهت کاهش وزن وجود دارند که بسیاری از افراد در طول زندگی خود این عمل‌ها را انجام می‌دهند. نکته بسیار مهم در خصوص عمل‌های چاقی مراقبت های هفته اول بعد از جراحی چاقی است.

مقدمه ای بر مراقبت های هفته اول بعد از جراحی چاقی

بنابراین لازم است پیش از انجام این عمل‌ها در خصوص مراقبت‌های بعد از جراحی چاقی از پزشک خود اطلاعات مفیدی را دریافت کنید.

در صورتی که مراقبت‌ها به نحو احسن صورت نگیرند، احتمال بروز عفونت ها و مشکلات جسمی برای بیماران وجود دارد. پزشکان متخصصی همچون دکتر ملک پور علاوه بر این که جراحی چاقی را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند، بلکه در خصوص مراقبت‌های بعد از جراحی چاقی اطلاعات کافی را در اختیار بیماران قرار می‌دهند.

از جمله مراقبت‌های بعد از جراحی چاقی که توسط دکتر ناصر ملک پور پیشنهاد می‌شوند، می‌توان به مصرف داروها و مکمل‌هایی که این پزشک تجویز می‌کند و همچنین مراقبت از زخم‌های جراحی اشاره کرد. در صورتی که بیماران پس از عمل مراقبت‌های توصیه شده توسط جراح چاقی خود را به خوبی انجام دهند، دچار هیچ مشکل جسمی نخواهند شد.

قبل-و-بعد-جراحی-چاقی
نمونه کار جراحی لاغری دکتر ناصر ملک پور

مراقبت های هفته اول بعد از جراحی چاقی

لازم به ذکر است پس از انجام جراحی چاقی و گذشت یک شبانه روز در بیمارستان، در صورتی که بیمار دارای شرایط ثابت و استیبلی باشد، مرخص خواهد شد. بنابراین لازم است سایر مراقبت‌ها از بیمار داخل منزل صورت گیرد‌.

یکی از رایج ترین سوال‌هایی که برای افرادی که قصد جراحی چاقی نزد متخصصان همچون دکتر ملک پور را دارند، پیش می‌آید این است که آیا بیمار در مراقبت های هفته اول بعد از جراحی چاقی نیاز به مراقبت دارد؟ در این خصوص لازم است ذکر کنیم بسته به شرایط بیمار این پاسخ متفاوت خواهد بود.
اما به طور کلی می‌توان بیان کرد که بیمارانی که بای پس یا جراحی اسلیو معده را انجام داده باشند، پس از ترخیص از بیمارستان نیاز به هیچ کمکی نخواهد داشت اما پیشنهاد می‌شود تا چند روز پس از مرخص شدن کسی همراه شما باشد تا در صورت نیاز از وی کمک بگیرید.
همچنین لازم است بدانید پس از جراحی چاقی نیاز به کمک برای انجام کارهای شخصی همچون حمام کردن و دستشویی رفتن نخواهید داشت، اما بسیار بهتر است که شخصی در خانه شما را همراهی کند تا با مشکلی مواجه نشوید. یکی از مهمترین اموری که اغلب بیماران پس از انجام جراحی بای پس یا اسلیو به آن نیاز دارند، داشتن همراه و مراقبی برای انجام ویزیت‌های دوره‌ای است.

مراقبت-های-هفته-اول-بعد-از-جراحی-چاقی

مراقبت از زخم ها در هفته اول بعد از جراحی چاقی

لازم به ذکر است یکی از مهم‌ترین مراقبت‌هایی که لازم است هفته اول بعد از جراحی چاقی انجام دهید، مراقبت از زخم‌ است. بیمارانی که جراحی چاقی انجام داده‌اند، باید در خصوص مراقبت و نحوه شستشو و پاکسازی زخم‌های خود از پزشک و متخصص خود اطلاعات کافی را بگیرند تا در این مورد با مشکلی مواجه نشوند.

پزشکان متخصصی همچون دکتر ناصر ملک پور پس از انجام عمل جراحی اطلاعات کافی در خصوص شستشوی زخم‌ها و مراقبت از آن‌ها را در اختیار شما قرار خواهند داد‌. شستشوی زخم های جراحی شما از آن جهت حائز اهمیت است که اگر این کار به درستی انجام نشود سبب به وجود آمدن عفونت در زخم‌های حاصل از جراحی خواهد شد.
لازم به ذکر است اگر بر روی زخم‌های جراحی شما پانسمان وجود دارد، در جهت مراقبت‌های هفته اول بعد از جراحی چاقی لازم است در هنگام حمام کردن این پانسمان‌ها را بردارید. به طور کلی باید بدانید که بسته به اینکه شرایطتان پس از انجام این جراحی به چه شکل است مراقبت از زخم‌هایتان نیز متفاوت خواهد بود.
یکی دیگر از مهمترین مراقبت‌های هفته اول بعد از جراحی چاقی، کشیدن بخیه‌ها بوده که لازم است در این خصوص از پزشک متخصص خود اطلاعات کافی را دریافت کنید.

مصرف مکمل ها در مراقبت هفته اول بعد از جراحی چاقی

یکی از مشکلات عمده‌ای که برای بیمارانی که جراحی چاقی انجام داده‌اند پس از گذر مدت زمانی و به دلیل بی‌توجهی به مراقبت‌های پیشنهاد شده از سوی پزشکان متخصصی همچون دکتر ملک پور به وجود می‌آید، کمبود ویتامین‌ها و مواد مغذی در بدن است.
به طور کلی به منظور مراقبت های بعد از جراحی چاقی توسط پزشکان و متخصصانی که این جراحی را انجام داده‌اند، قرص‌ها و مکمل‌هایی برای بیماران تجویز می‌شود که لازم است بیماران در زمان مشخص این داروها را مصرف کنند تا با مشکلی مواجه نشوند.
اغلب پزشکان و متخصصان، مصرف مکمل‌ها و داروها را تا یک سال پس از انجام جراحی چاقی بسیار مهم و حائز اهمیت می‌دانند، زیرا در این دوره زمانی احتمال کمبود مواد مغذی و ویتامین‌ها در بدن افزایش پیدا می‌کند.

بنابراین بسیار ضروری است که در این دوره مکمل‌ها و قرص های خود را به موقع و در تعداد معین مصرف کنید. نکته‌ای که در خصوص مصرف این مکمل‌ها برای مراقبت‌های هفته اول بعد از جراحی چاقی باید بدانید، این است که اغلب این مکمل‌ها و قرص‌ها به صورت محلول در آب مصرف می‌شوند و اگر بیماران این مکمل‌ها را به صورت دقیق و در زمان مشخص مصرف کنند، دچار کمبود مواد مغذی و ویتامین نخواهند شد.


سخن پایانی
امروزه تناسب اندام جزو مهمترین خواسته‌های بسیاری از افراد بوده به همین سبب بسیاری از افرادی که با مشکل چاقی مفرط مواجه هستند، قصد دارند با انجام عمل‌های جراحی به اندام ایده آل خود دست یابند‌. اگر شما نیز قصد انجام جراحی چاقی را دارید، لازم است علاوه بر مراجعه به پزشکان با تجربه‌ای همچون دکتر ناصر ملک پور بهترین جراح چاقی در تهران، در خصوص مراقبت‌های بعد از جراحی چاقی اطلاعاتی جمع آوری کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *